Dbaj o swój dobrostan

Co oznacza brak dobrostanu?

Stan niepewności, beznadziei, rozchwiania emocjonalnego czy braku wiary w swoje możliwości może przydarzyć się każdemu.

Nasze działania kierujemy zarówno do kobiet i mężczyzn, jak i młodzieży. Nie ma znaczenia, jaki masz status materialny, społeczny, wykształcenie i hobby. Uczeń, student, pracownik, właściciel firmy, singiel, mąż, żona, rodzic.

Mimo tak wielu różnic łączy Nas jedno – wszyscy chcemy mieć wysokie poczucie własnej wartości.

Każdy zadaje sobie pytanie, czy jestem wystarczająco ładny, dobry, inteligentny, przebojowy, towarzyski, błyskotliwy, niezależny. Stereotypy i presja społeczna przytłaczają nas każdego dnia.

Jedni niezależni i zaradni, drudzy zakompleksieni i zagubieni, jeszcze inni zahukani i zmęczeni.

Trudno jest zaakceptować siebie i swoje życie, jeśli nie zna się swoich zasobów, swoich mocnych stron, zalet i swoich możliwości.

Czy z takim nieporządkiem w głowie chcesz zdobywać szczyty i pokonywać bariery?

Zdecydowanie nie! Zacznij dbac o siebie. Poznaj siebie, poznaj swoje zasoby, to pomoże Ci zrozumieć co możesz zaoferować światu.

Statystyki

  1. Liczba prób samobójczych wśród młodzieży w wieku 13 – 18 lat w 2021 roku wyniosła 1411
  2. Liczba prób samobójczych wśród młodzieży w wieku 13 – 18 lat zakończonych zgonem wyniosła 125
  3. W latach 2010 – 2021 z powodu zaburzeń psychicznych i zaburzeń zachowania odnotowano 4373 zgony
  4. Polskie nastolatki mają najgorszą samoocenę w Europie
  5. Zaledwie 4 na 100 kobiet w Polsce podoba się sobie
1, 2. zestawienie ciekaweliczby.pl na podstawie danych policyjnych; 3. Na podstawie danych GUS „Umieralność i zgony według przyczyn”; 4. Badanie WHO; 5. Badanie TNS OBOP

Jak i komu pomagamy?

Poprzez edukację, dbamy o profilaktykę zdrowia psychicznego. Poprzez różne działania edukacyjne chcemy wesprzeć CIę w zrozumieniu tego co masz w głowie i rozwiązaniu Twoich wątpliwości, tak aby pomóc Ci stanąć na nogi i ruszyć do przodu!

Stawiamy na Twój rozwój, przywracamy wiarę w siebie, wspieramy w dążeniu do samoakceptacji i osiągnięcia stabilizacji psychicznej.

Poczucie własnej wartości to najcenniejsze, co możesz podarować sobie i swoim bliskim. Wtedy odkryjesz, że kontrolowanie każdej sfery życia staje się łatwiejsze.

Z naszą pomocą i przy profesjonalnym wsparciu Fundacji, zamienisz swój wewnętrzny chaos na działanie dające Ci poczucie zadowolenia i szcześcia.

1. Nastoletni problem

brak pewności siebie, kompleksy, brak akceptacji środowiska, nieśmiałość, agresja, bunt, problemy wizerunkowe, zaburzenia odżywiania, brak porozumienia z rodzicami, życie w Social Mediach/pogoń za idolami, kreowanie kultu ciała.

2. Studenckie życie a problemy adaptacyjne

nerwica, lęki, zaburzenia osobowości, stereotypy, uprzedzenia, nałogi, narkomania, zaburzenia odżywiania, życie „na petardzie”. Złe wybory na starcie to brak perspektyw i strach przed zmianą. Zderzenie się z dorosłością to kryzysy psychiczne, samotność i problemy z komunikacją.

3. Rodzicielstwo to nie koniec świata

depresja, wycieńczenie, zmęczenie, spadek samooceny, bezsilność i zagubienie. Zapomnienie o swoich potrzebach, szczęściu i życiowych planach to szara rzeczywistość i brak perspektyw. Strach przed powrotem do aktywności zawodowej. Tak nie musi być. Szczęśliwy rodzin to szczęśliwe dziecko.

4. Dojrzała samotność

dom, dzieci, poświęcenie się rodzinie, rezygnacja z własnej kariery. Złe relacje z partnerem/partnerką lub przemoc to zaburzenie równowagi emocjonalnej. Brak przyjaciół, znajomych. Nałogi w rodzinie lub współuzależnienie. Choroby bądź niepełnosprawności wśród najbliższych to ból trudny do pokonania. Niska samoocena, utrata wiary w siebie, rezygnacja z pasji i samorozwoju. Samotni wśród ludzi.

5. Przystanek w podróży

powrót do pracy, a może wypalenie zawodowe, mobbing, stalking, złe relacje w środowisku zawodowym. Zmiana lub strata pracy, konieczność przebranżowienia się i związane z tym frustracje, brak kwalifikacji do zmian. Utrata niezależności i płynności finansowej oraz bezpieczeństwa. Destabilizacja zawodowa to brak pewności siebie i eskalacja niedowartościowania.

6. Jesień życia

koniec życia zawodowego, samotność, poczucie, że już nic dobrego się nie zdarzy. Stres miesza się z euforią, ale pamięć o aktywności zawodowej i tęsknota za pracą i ludźmi pozostaje. Żałoba po małżeństwie, rodzicielstwie, życiu towarzyskim i zawodowym, podróżach. Zostaje poczucie pustki i pytanie, komu jesteśmy potrzebni.

Poszukujesz pomocy?

Każdy człowiek borykający się z takimi lub podobnymi problemami, może liczyć na naszą pomoc i wsparcie.

Można pomyśleć, że szkoła i studia unieszczęśliwiają, rodzicielstwo doprowadza do szaleństwa, dorosłość i jesień życia rozstrajają psychicznie i emocjonalnie, ale to nieprawda.  To, że aktualnie pojawiają się problemy nie znaczy, że już nic dobrego Was nie spotka, że nie zasługujecie na dobre, spokojne życie.

Działalność Fundacji skupia się na pracy z każdym człowiekiem, zapewniając m.in. wsparcie psychiatryczne i psychologiczne. W pracy dążymy do rozwiązania problemów kompleksowo. Od wyrwania się z toksycznych związków bądź środowisk, ustalenia słabych i mocnych stron, odkrycia w sobie talentów, poprzez odzyskanie pewności siebie, samoakceptację, określenie własnej wartości, aż po aktywizację życia społecznego, towarzyskiego i odnalezienie drogi zawodowej.