Zadbaliśmy także
o fachowe wsparcie?

Nasza Fundacja to sztab ekspertów i specjalistów m. in. z dziedziny psychiatrii, psychologii, neuropsychologii, psychoonkologii, psychodietetyki, dietetyki klinicznej. Zapewniamy wsparcie seksuologa, trenera personalnego, life coacha, mentora rozwoju talentów i drogi zawodowej, prawnika i ekonomisty, trenera rozwoju umysłu oraz wolontariuszy. Nie bez znaczenia jest również praca z kreatorami wizerunku, stylistami i fotografami, bo to dowartościowuje, buduje, pozwala odkrywać wewnętrzne piękno i wrażliwość. Wzmacnia osobowość i przywraca szczęście, bo przecież pracujemy z ludźmi, którzy nie czują się szczęśliwi lub zapomnieli o własnym szczęściu.

Jesteśmy różnorodni i otwarci do działania z Wami. Dla Was.

Wśród naszych ekspertów znajdziecie:

Marcin Leszczyński

Elżbieta Janicka

Martyna Jadczak - Turyk

Joanna Węglarz

Marcin Lerka

Anna Szmawonian

Paweł Gębicki

Marcin Leszczyński
psycholog

Ukończył studia na Akademii Ekonomiczno- Humanistycznej ze specjalnością kliniczną i seksuologią. Psycholog w trakcie szkoły psychoterapii w nurcie behawioralno-poznawczym na Akademii Motywacji i Edukacji

Prywatnie tata i mąż, fascynat sztuki współczesnej i miłośnik podróży.


Zawodowo pracuje z dziećmi z niepełnosprawnością, w tym niepełnosprawnością sprzężoną, z osobami (w każdym wieku) z chorobami i zaburzeniami psychicznymi, rodzicami i młodzieżą, oraz dorosłymi doświadczającymi trudności. Zajmuję się zarówno rehabilitacją i poprawą funkcji poznawczych, oraz pracuje terapeutycznie w nurcie behawioralno-poznawczym.


Ekspert i członek rady nadzorczej Fundacji Mętlik w Głowie.

Elżbieta Janicka
seksuolog, psychoterapeutka

Seksuolożka, psychoterapeutka i propagatorka działań na rzecz zdrowia oraz edukacji seksualnej. Zajmuje się poradnictwem psychologicznym i seksuologicznym dla młodzieży i dorosłych.

Przeprowadza konsultacje, terapie oraz psychoedukację. Właścicielka CENTRUM TERAPII i ROZWOJU w Radomiu.

 Specjalizuje się w pracy z osobami zgłaszającymi dysfunkcje seksualne (np. problemy z libido, orgazmem, bolesne współżycie, problemy z erekcją etc.), parami w kryzysie (komunikacyjnym, okołorozwodowym czy w obliczu zdrady), z trudnościami w relacjach lub obniżoną samooceną i brakiem pewności siebie. Prowadzi warsztaty, szkolenia oraz wykłady z zakresu seksualności, relacji i związków przybliżając kobietom męski, a mężczyznom kobiecy świat.

Prelegentka konferencji: „Pasja Inspiracja Motywacja”,  eduNation „Wellbeing nauczyciela”, spotkań „W Kobiecym Klimacie” oraz corocznej konferencji dla młodzieży „Think outside the box”.

Martyna Jadczak - Turyk
psycholog, seksuolog, interwent kryzysowy, trener TUS.

Ukończyła studia psychologiczne na Akademii Ekonomiczno – Humanistycznej w Warszawie, specjalizacja kliniczna z seksuologią oraz dwuletnie szkolenie z przygotowania pedagogicznego oraz wiele innych szkoleń z tematyki zaburzeń seksualnych, uzależnień behawioralnych , a także pracy z dziećmi i TUS. 

Doświadczenie zdobywała podczas licznych staży w Poradniach Pedagogiczno- Psychologicznych oraz w MSW Drewnica w Ząbkach na oddziale Rehabilitacji Psychiatrycznej, a także w miejscach pracy takich jak Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej oraz w Niepublicznych Poradniach Psychologiczno- Pedagogicznych, gdzie prowadzi zajęcia w ramach wczesnego wspomagania rozwoju dla dzieci ze spektrum autyzmu.

Cały czas się doszkalam i podnoszę swoje kwalifikacje w obszarze zainteresowań

Marcin Lerka
pedagog, pedagog specjalny, doradca zawodowy

Ukończył studia na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w Warszawie ze specjalnością pedagogika specjalna w zakresie rehabilitacji zawodowej oraz edukacji włączającej i integracyjnej. W trakcie studiów doktoranckich w zakresie pedagogiki. Nauczyciel i wykładowca akademicki.

Pedagog, pedagog specjalny, doradca zawodowy dla osób z niepełnosprawnością, surdopedagog, terapeuta ręki i terapeuta TUS, socjoterapeuta, terapeuta pedagogiczny.

Zawodowo pracuje z dziećmi i młodzieżą, w tym z osobami z niepełnosprawnością (w każdym wieku) z chorobami i zaburzeniami psychicznymi, rodzicami i młodzieżą.

Anna Szmawonian
terapeuta kliniczny, terapeuta mindfulness

Magister sztuki, wykładowca, terapeuta kliniczny, terapeuta mindfulness, psychoterapeuta w trakcie  szkoły psychoterapii integratywnej , która łączy nurty behawioralno-poznawczy, psychodynamiczny, Gestalt i psychoterapii systemowej, muzykoterapeuta kliniczny o specjalizacji psychoterapeutycznej, certyfikowany trener umiejętności społecznych TUS SST, choreoterapeuta, socjoterapeuta, trener i mentor.
Jest autorem wielu artykułów w tym dla poradni psychologicznych. Jest zaproszona na prowadzenie wykładów  na uczelniach  takich jak Szkoła Biznesu Politechniki Warszawskiej i Uczelni Łazarskiego  jako specjalista psychoterapii i muzykoterapii klinicznej. Na co dzień jest wykładowcą muzykoterapii klinicznej w Studium Pracowników Medycznych i Społecznych w Warszawie
Prowadzi swój własny Gabinet Terapii i Rozwoju w Warszawie
Pracuje z młodzieżą i osobami dorosłymi. Prowadzi konsultacje/terapie indywidualną, konsultacje/terapie rodzinną, konsultacje/terapie par, konsultacje wychowawcze dla rodziców, a także prowadzi grupy:
Terapia grupowa, gdzie łączy elementy mindfilness,muzykoterapii klinicznej i socjoterapii grupy od 8-10 osób
Mindfulness and compassion training ( redukcja stresu/uważność i współczucie) grupy od 8-15 osób
Choreoterapia/praca z ciałem „ciało  w psychoterapii” grupy od 8-15 osób

Joanna Węglarz
psycholożka, trenerka

Psycholożka, trenerka, ekspertka w obszarze Treningu Umiejetności  oraz metod relaksacyjnych.
Na co dzień prowadzi firmę szkoleniową Studio Psychologiczne oraz sklep internetowy z pomocami do terapii PomoceTUS.pl, tworzy podcasty i kursy i tematyce psychologicznej. Wielokrotnie zapraszana do mediów jako ekspert w dziedzinie psychologii społecznej. 
Jest współautorką 4 książek dotyczących psychologii „Mruczący kotek. Zajęcia relaksacyjne dla przedszkolaków”  – 2018, wyd. Bliżej Przedszkola, „Wspólna przygoda. Zestaw do prowadzenia zajęć TUS” – 2019, wyd. Bliżej Przedszkola, „Trening Umiejętności Społecznych dzieci i młodzieży. Przewodnik dla Terapeutów” – wyd. Harmonia, 2020, „Czas relacji – czyli wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego dziecka” – wyd. PomoceTUS.pl, 2021
 

Paweł Gębicki
psycholog

Ukończył studia na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Posiada doświadczenie zawodowe w pracy z dziećmi, młodzieżą i osobami dorosłymi. Prowadzi własny gabinet psychologiczny a doświadczenie zdobywał pracując w ośrodkach wsparcia dla osób z niepełnosprawnością, rehabilitacji uzależnień i podwójnej diagnozy, samopomocy środowiskowej, domach pomocy społecznej, ośrodkach pomocy społecznej, placówkach oświatowych, instytucjach samorządowych i organizacji pozarządowych a także w korporacjach zajmując się HR, rekrutacją, zarządzaniem projektami dla branży IT, NGO a także społecznymi pod patronatem Prezydenta RP.

Odbył kilkadziesiąt szkoleń z zakresu psychologii i biznesu. Wdraża własne programy szkoleniowe na zlecenie (budowanie zespołu, konflikty, asertywność, negocjacje, zarządzanie czasem, kreatywność, kompetencje interpersonalne, itp.). Jest mediatorem w sprawach karnych oraz rodzinnych. Zajmuje się również doradztwem zawodowym dla absolwentów szkół w tym także szeroko pojętą diagnozą psychologiczną. Posiada wieloletnią praktykę pracy z osobami ze służb mundurowych (Straży Pożarnej, Policji zajmując się problemem stresu w pracy, po stracie, wypalenia zawodowego, adaptacji do zmiany itp.).

Specjalizuje się w pracy z nabywaniem motywacji do zmiany, radzenia sobie z nawykami, oraz pomocy osobom w sytuacji konfliktu okołorozwodowego współpracując z kancelariami prawnymi. Obecnie prowadzi dwa projekty startupowe z branży HRTech i E-commerce.

Pasjonat innowacyjnych metod zarządzania, lubiący wypoczynek na egzotycznych plażach pod palmami i nocnego patrzenia się w gwiazdy przy muzyce filmowej. W wolnym czasie zajmuje się sztuką dobywania miecza – Iaido (od 1995r).

Katarzyna Izabela Syrówka

Agnieszka Czaplińska

Alina Roszczyńska

Rafał Drozd

Weronika Laura Ławniczak

Katarzyna Izabela Syrówka
mentor, certyfikowany Coach Gallupa®

Akredytowana mentorka rozwoju talentów i drogi zawodowej z akredytacją EMCC na poziomie Practitioner level® oraz certyfikowanym Coach Gallupa®, a także facylitatorka modelowania stanowiska pracy, metodyki Job Crafting.

Praktyk biznesu z ponad 25-letnim doświadczeniem w zarządzaniu strategicznym, sprzedaży i konsultingu biznesowym. Doświadczenie zdobywała w małych i średnich firmach oraz w międzynarodowych korporacjach, a także prowadząc własne firmy.

Doświadczenie swoich własnych poszukiwań zawodowych przełożyła na pomoc ludziom w ich sytuacji zawodowej. Pomaga rozwijać drogę zawodową w oparciu o talenty, dzięki czemu rośnie i człowiek i biznes. Inspiruje w wyborze przemyślanej drogi zawodowej. Wspiera ludzi w odkrywaniu ich potencjału, pomaga podnieść ich poczucie wartości i wspiera w zwiększaniu efektywności i realizacji celów zawodowych.

Agnieszka Czaplińska
trener biznesu, coach, konsultant HR

Z wykształcenia Pedagog resocjalizacji oraz Trener Grupowy.

Trener biznesu, coach, konsultant HR.  Swoje doświadczenie zdobywała w biznesie farmaceutycznym, sektorze bankowym, usługowym oraz motoryzacyjnym. Posiada doświadczenie w obszarach HR, sprzedaży oraz zarządzania. Wdrażała kulturę coachingową w organizacjach oraz tworzyła zespół coachów i trenerów w polskich organizacjach.

Jest autorką narzędzi Moc Kolorów w wersji tradycyjnej- papierowej oraz aplikacji online opartej na typologii osobowości wg DISC.

W 2015 roku otrzymała nagrodę HR Najwyższej Jakości za stworzenie i wprowadzenie ścieżki rozwoju trenerów. W 2018 otrzymała nagrodę za ponadprzeciętne zdolności liderskie i osiągnięcie statusu grupy Platynowej w organizacji networkingowej BNI.

POSIADA CERTYFIKATY:

  • Trener Biznesu- Grupa SET
  • Konsultant Disc D3, Maxie DISC, Trener Extended DISC,
  • Konsultant Bridge Personality Lider i Sales.
  • Coach PCD – Noble Manhattan Coaching,
  • Coach Grupowy i Zespołowy- Pracownia NOVO,
  • Coach biznesu ACSTH- Pracownia Novo,

Od kilku lat realizuje autorskie projekty rozwojowe z zakresu zarządzania, komunikacji, budowania zespołów, pracy coachingowej z zespołami oraz grupami.

Prezes firmy szkoleniowo doradczej Coach and More.

Alina Roszczyńska
mówca motywacyjny

Absolwentka studiów Prawa i Administracji z zakresu Zarządzania Przedsiębiorstwem, studiów podyplomowych z zakresu audytu jakości, posiada uprawnienia audytora.
– w przeszłości piastowała stanowiska kierownicze w firmach
– obecnie właściciel firmy Growth LD , pracując jako:
1) agent ubezpieczeniowy – specjalista od finansów, planów sukcesji w firmach i rodzinie
Uczestniczka wielu prestiżowych nagród w branży ubezpieczeń, laureatka Konkursu Prezesa, uczestnik spotkań MDRT- ( Million Dollar Round Table – to potwierdzenie doskonałej wiedzy profesjonalnej, serwisu klientów, poziomu doradztwa finansowego i rewelacyjnych wyników sprzedaży). Autorka wielu webinariów w dziedzinie ubezpieczeń, sukcesji, posiada tytuł Certyfikowanego Eksperta ds. Ubezpieczeń i Inwestycji.
Jej klientami są właściciele firm, korporacje, lekarze, prawnicy i osoby poszukujące tzw. ”Świętego spokoju finansowego”

2) mówca motywacyjny , coach, trener przywództwa zrzeszony w międzynarodowej organizacji Maxwell Leadership Certified Team, członek PAC (President’s Advisory Council) 
Certyfikowany coach, trener i mówca Maxwell Leadership Certified Team. Trener Neurocoachingu, profesjonalnego Coachingu; działań związanych z pracą z ograniczającymi przekonaniami, komunikacją i przywództwem.

Motto:
„ To czego jesteś świadom możesz kontrolować, to czego nie jesteś świadom, kontroluje Ciebie”

Rafał Drozd
Certyfikowany coach ICF

Certyfikowany coach ICF po Wyższej Szkole Nauk Społecznych Collegium Civitas w Warszawie. Obecnie studiuje na wspomnianej uczelni na kierunku Socjologia ze specjalizacją Psychologia społeczna.

Ukończył również Wydział Pedagogiczno-Historyczny na Uniwersytecie Opolskim i  Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych w Warszawie – Wydział Informatyczny – Realizacja Dźwięku.

Weronika Laura Ławniczak
terapeuta ciała i umysłu,
mentor w zmianie

Właścicielka i pomysłodawczyni Instytutu Zdrowia i Urody Holispace w Warszawie. Ukończyła studia „Dobrostan i zdrowie” na Akademii Leona Koźmińskiego. Certyfikowany międzynarodowy mentor, terapeuta ciała i umysłu, zawodowy fitoterapeuta, dietetyk, absolwentka certyfikowanego kursu Mindfulness. Jako ekspert holistycznego podejścia do człowieka, ma liczne publikacje z dziedziny zdrowego stylu życia, dietetyki i, dobrostanu, które są pokazywanych w mediach dużego formatu, w tym w TV (PnŚ). Jako prelegentka na kongresach, wystąpieniach inspiruje do pozytywnej zmiany stylu życia, samorozwoju i działań na rzecz nurtu slow.

 

Promuje holizm w biznesie poprzez Wellbeing jako niezbędne narzędzie,  świadomej organizacji. Opracowała „5 kroków do witalności i długowieczności” oraz Self Immersion Method – skuteczną metodę dla podnoszenia własnego kapitału. Prowadzi webinary i warsztaty rozwojowe w nurcie neuronauki i duchowości.

 

Katarzyna Krupa

Magdalena Nowak

Basia Zdańska Dyrek

Katarzyna Krupa
radca prawny

Z wykształcenia prawnik, radca prawny, właścicielka kancelarii prawnej. Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami, zajmuję się prawem upadłościowym, restrukturyzacyjnym, administracyjnym, a także sprawami dotyczącymi nieruchomości. Współpracuje z Kancelariami Doradców Restrukturyzacyjnych, Syndyków w zakresie obsługi prawnej w sprawach upadłościowych i restrukturyzacyjnych.  Ukończyła wydział prawa na Uniwersytecie Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Jest członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Posiada ponad 14 letnie doświadczenie w branży bankowej i sektorze finansowym. Przed rozpoczęciem indywidualnej praktyki doświadczenie zawodowe zdobywała jako in house lawyer w spółkach kapitałowych z sektora finansowego, pełniła również funkcje członka zarządu spółki. Członek Rady Fundacji Centrum Wspierania Zdolności. Członek Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

Magdalena Nowak
negocjacje, mediacje

Absolwentka Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Białymstoku kierunek MBA. Studia podyplomowe na SWPS „Negocjacje i mediacje”. Ławnik w Sądzie Rejonowym w Białymstoku w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich. Mediator stały przy Sądzie Okręgowym w Białymstoku oraz Ogólnopolskiego Stowarzyszenia OPTIMUS MEDIATOR.

Doświadczenie w zakresie finansów, zarządzania, marketingu, sprzedaży oraz ubezpieczeniach. Specjalizuje się w dziedzinach: sukcesji, roszczeń bankowych, roszczeń odszkodowawczych, pomocy frankowiczom, bataliach z komornikami, mediacjach. Klienci których obsługuje to zarówno firmy jak i osoby indywidualne.

Basia Zdańska Dyrek
konsultant ds. projektowych, fundraiser, doradca zawodowy, trener

Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w pozyskiwaniu środków zewnętrznych zarówno z funduszy unijnych jaki i ministerialnych, samorządowych oraz źródeł prywatnych. Specjalizuje się w projektach miękkich z zakresu: edukacji, włączenia i integracji społecznej, profilaktyki i promocji zdrowia.
Kompleksowo zajmuje się doradztwem w zakresie pozyskiwania środków od rozwoju pomysłu, przez przygotowanie wniosku o dofinansowanie, aż po późniejszą organizację i koordynację projektu. Doświadczenie zawodowe zdobywała pracując m.in. w Instytucji Pośredniczącej w procesie zarzadzania środkami unijnymi oraz instytucjach oświatowo-wychowawczych.

Długoletni pracownik samorządowy, członek Komisji Oceny Projektów w ramach POKL na lata 2007-2013, uczestniczka licznych grup roboczych oraz zespołów interdyscyplinarnych, powołana do bazy ekspertów NIW – CRSO Programu WRUL na lata 2020-2030.

Absolwentka zarządzania biznesem oraz stosunków międzynarodowych i dyplomacji.
Doradca zawodowy, trener TUS oraz zarządzania emocjami trudnymi, certyfikowany trener VCC.

Prywatnie miłośniczka Bieszczad oraz dziedzictwa kulturowego.