Ambasadorzy

Krystyna Helińska

Krystyna jest kobietą zwykłą i niezwykłą, absolwentką socjologii i nauk politycznych, mamą 13-letniego Antosia, pasjonatka tańca towarzyskiego, tenisa oraz żeglarstwa, oraz kobietą działającą w biznesie.

Od ponad 18 lat funkcjonuje w biznesie, zarządza organizacjami, układa strategie, podejmuje kolejne działania i wyzwania w branży nieruchomościowej. Jedyna kobieta w męskim świecie, piastująca tak wysokie stanowisko w branży. Dziś stawia kroki w samodzielnej inicjatywie biznesowej plus oddaje się nowemu zajęciu, eksplorując nieznane jego odmęty. Owoce tego przedsięwzięcia urodzą się już niebawem.

Nagrodzona statuetką Lidera w branży facility management, przyznanej podczas IX edycji konkursu Polish Businesswomen Awards, a zarządzana przez nią firma została nagrodzona Medalem Polskiej Przedsiębiorczości – Firma Roku 2019 w kategorii Usługi. W marcu 2020 roku Krystyna otrzymała tytuł Businesswoman 2020, z którego jest również bardzo dumna.

Po przejściach, prawie każdych …  Empatyczna, bardzo wymagająca (najpierw od siebie samej), bardzo obowiązkowa i słowna do bólu. Posiada sporo fajnych kompetencji, które zdobywała i dalej zdobywa podczas kolejnych etapów swojego życia, prywatnie oraz biznesowo. Ponieważ życie nie omija jej i wciąż dopieszcza (miło i niemiło), aktualnie w procesie wielkiej i szalonej zmiany w obu życiach.

Otwarta na relacje z ludźmi, wielce empatyczna, gotowa wspierać i pomagać. Wierzy bowiem, że to, co daje, wraca do niej w dwójnasób. Tak działa dobro …I tym dobrem pragnie się z Wami dzielić i wspierać Was w trudnych momentach Waszego życia.

Ania Sowa

mgr Turystyki i Rekreacji siedem lat temu porzuciła wygodny etat w firmie by jako cukiernik samouk założyć własną działalność. I tak oto z marzeń, pasji, wyrzeczeń i determinacji powstała Pracownia Cukiernicza ,,Słodki Świat,, którą prowadzi nieopodal Legionowa w miejscowości Skrzeszew.

To miejsce w którym spełnia się pasja tworzenia, w którym powstają projekty szyte na miarę indywidualnych potrzeb klienta, gdzie wypieki powstają w tradycyjny sposób w oparciu o naturalne składniki.

Anna jest prawdziwym społecznikiem, wspiera wiele przedsięwzięć w powiecie legionowskim jak i Warszawie. Jest zdobywczynią wielu prestiżowych nagród i wyróżnień m.in. jako Marka społecznie odpowiedzialna, Lidera na legionowskim rynku pracy, otrzymała nagrody za wspieranie kobiecych biznesów , za odwagę w dążeniu do sukcesu i za determinację w biznesie, za bycie wzorem przedsiębiorczości dla innych kobiet, Europejskie Forum Przedsiębiorczości przyznało jej tytuł Bizona Biznesu, a w zestawieniu opinii klientów kilka lat z rzędu otrzymała najwyższe wyróżnienie Złotych Orłów Cukiernictwa.

Anna kocha też farby akrylowe, pędzle i płótno, maluje obrazy intuicyjne metodą Vedic Art., to przy nich odpoczywa, nabiera sił, przenosi się w inny wymiar wrażliwości i odczuć. Anna kocha ludzi, ma w sobie ogromne pokłady empatii, wyznaje zasadę,, rób to co kochasz,,. Stara się też uświadamiać ludziom że ,,wybierając rękodzieło nie kupujesz rzeczy, nabywasz czyjąś pasję, wyobraźnię, kawałek serca, kawałek duszy,,.

Ilona Adamska

Magister filozofii i dziennikarstwa, absolwentka 3-letniego kursu doktoranckiego na UKSW w Warszawie. Wydawca i redaktor naczelna magazynów Imperium Kobiet i Law Business Quality oraz 6 portali lifestylowych. Właścicielka Agencji PR I.D.MEDIA. Autorka i redaktorka 15 książek m.in. „Ona w jego oczach”, Znani mężczyźni o kobietach”, „Kobiety o kobietach, czyli cała prawda o płci pięknej” oraz “Listy płynące z serca. Kobiety dla kobiet”. Organizatorka ogólnopolskich plebiscytów dla kobiet biznesu, m.in. Lwice Biznesu i Diamenty Kobiecego Biznesu. Ambasadorka Przedsiębiorczości Kobiet. Wspiera kobiety z sektora MŚP. Nagrodzona licznymi nagrodami, m.in. statuetką Bizneswoman Roku 2017 przyznawaną przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej za wspieranie przedsiębiorczości kobiet. Pomysłodawczyni i Prezes Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu oraz Akademii Świadomego Budowania Marki. Motywatorka, inspiratorka, prelegentka kobiecych konferencji. Organizatorka wielu akcji charytatywnych. Pomysłodawczyni ogólnopolskiej kampanii NIE HEJTUJĘ-MOTYWUJĘ z 2022 roku.

Rafał Drozd

Certyfikowany coach ICF po Wyższej Szkole Nauk Społecznych Collegium Civitas w Warszawie. Obecnie studiuje na wspomnianej uczelni na kierunku Socjologia ze specjalizacją Psychologia społeczna.


Ukończył również Wydział Pedagogiczno-Historyczny na Uniwersytecie Opolskim i Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych w Warszawie – Wydział Informatyczny – Realizacja Dźwięku.

Marzena Wojtkowiak

Dziennikarka, koordynatorka systemów szkoleniowo-doradczych promujących zdrowy styl życia, zielarz-fitoterapeuta, naturopata. Inicjatorka projektu „Ziołowe Przyjęcia” – autorskich warsztatów z zakresu tworzenia botanicznych kosmetyków i naturalnych mazideł. Właścicielka marki luksusowych naturalnych eliksirów do pielęgnacji skóry – “Dzikie Ogrody” oraz powstającej platformy zielarskiej „Pociąg do ziół”.
Wykładowczyni w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych w Warszawie oraz AHE w Łodzi. Absolwentka wielu kierunków studiów podyplomowych m.in. z zakresu dziennikarstwa oraz z zakresu organizacji pomocy społecznej i pracy socjalnej ukończonych na UAM w Poznaniu, a także z zakresu psychologii zarządzania oraz menedżerskich ukończonych w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu. Uczestniczka kursów z zakresu zielarstwa i ziołolecznictwa: towaroznawstwo zielarskie, zielarz-fitoterapeuta i naturopata w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych w Warszawie, fitoterapia szczegółowa i terapie biologiczne w Instytucie Medycyny Klasztornej Katowice-Panewniki, a także z preparatyki kosmetyków białych, preparatyki kosmetyków – podstawy, jak również perfumiarstwa na UAM w Poznaniu. Wykonuje akupunkturę kosmetyczną twarzy i masaże wg rytuału Oshin Bian Technique TM
Za działania na rzecz propagowania zdrowego stylu życia i tworzenia oryginalnych warsztatów wyróżniona i nagrodzona statuetką „Drzewko Życia” podczas targów „Bliżej zdrowia, bliżej natury” w Katowicach.
Pomaga i wspiera kobiety, będące w różnych sytuacjach życiowych, w dążeniu do realizacji ich marzeń. Współpracuje z fundacjami i stowarzyszeniami działającymi na rzecz kobiet dotkniętych nowotworami.
Jej inicjatywy rodzą się z potrzeby serca, są nowatorskie i nie zawsze nastawione na zysk, określane „Biznesem Nowej Ziemi”.
Zielarka o wielu talentach i pasjach, nazywana kobietą renesansu lub “Szamanką z Karaibów”.
Jej motto to: Niech dobro z natury, idzie w świat!

Olga Lubańska

Szkoleniowiec, artystka oraz kobieta biznesu. Stanowi rzeczywisty przykład na to, że ciekawość i pasja mogą przerodzić się w coś naprawdę niesamowitego. Jej pasja i rozwój w kierunku stylizacji paznokci rozpoczęła się od zwykłego zainteresowania pracą kosmetyczki. Od studiów prawniczych, przez pracę na etacie i w końcu własny salon, została nie tylko stylistką, ale również kobietą biznesu.
Olga dosyć szybko z hobby, jakim były artystyczne wzorki. Stała się prawdziwą profesjonalistką w swoim fachu, wkładając całe serce w swoją edukację i rozwój. Po połączeniu sił we współpracy z inną firmą zaczęła prowadzić szkolenia ze stylizacji, aby w końcu założyć swoje własne centrum szkoleniowe mające w ofercie między innymi roczne kursy ze stylizacji paznokci. Mimo że na drodze do sukcesu spotkało ją także wiele niepowodzeń, to nie poddawała się. Obecnie Olga jest laureatką 79 mistrzostw z różnych miejsc na świecie w stylizacji paznokci. Odnosiła zwycięstwa między innymi w Dubaju, Turcji czy Hiszpanii. Ciężka praca pokierowała ją aż do Las Vegas, gdzie została jurorką na Global Beauty Championship. To tylko jedno z wielu miejsc, w którym wysiłki i talent Olgi zostały docenione- została ona także jurorką na konkursach w Norwegii czy Dubaju.
Olga skupia się na szkoleniach zarówno początkujących dziewcząt jak i tych, które tak jak ona swego czasu chcą brać udział w mistrzostwach.
Prywatnie jest mamą i żoną. Kocha sport, lubi chodzić na siłownię i biegać.

Sabina SAGO

Wokalistka i aktorka scen muzycznych, obdarzona charakterystyczną i oryginalną barwą głosu. Dzięki swojemu temperamentowi w muzyce potrafi łączyć „ogień z wodą” i odnajduje się w różnych stylach muzycznych od opery po smooth jazz, musical, pop, soul, gospel czy rock.
Sabina z wykształcenia jest Aktorką Scen Muzycznych i zagrała wiele ról musicalowych, a jedną z najważniejszych jest rola Christine w anglojęzycznej wersji musicalu „The Phantom Of The Opera”. Zagrała również m.in. w musicalu „42nd Street” w Teatrze Muzycznym w Gliwicach czy w „A Chorus Line’ w Teatrze Capitol we Wrocławiu.
Artystka wystąpiła m.in. w popularnym telewizyjnym programie „The Voice Of Poland”, w którym podczas tzw. etapu 'Przesłuchań w ciemno’ zachwyciła wszystkich trenerów swoim wykonaniem piosenki „Queen Of The Night” z repertuaru Whitney Houston.
(Link do występu w programie: https://youtu.be/qVIj9a6lT38)
W marcu 2020 r. nagrała wraz z Olgą Bończyk utwór KWARANTANNASONG, do którego napisała tekst. Nagranie spotkało się z pozytywnym odbiorem i było udostępnione przez największe telewizje takie jak: POLSAT, TVP i TVN.
Współpracowała m.in. z Ireną Jarocką, zespołem BRACIA, Marcinem Wyrostkiem, Marcinem Dańcem, Olgą Bończyk, Opole Gospel Choir, Orkiestrą Tomka Szymusia czy Dj’em ADAMUSEM oraz z Jackiem MEZO Mejerem, z którym nagrała w duecie utwór „Oddycham Tobą”.
Od ponad 20 lat czynnie występuje na licznych eventach m.in.: PORSCHE, PEUGEOT, TOYOTA, Mercedes-Benz, PGNiG, Bvlgari, Viola Piekut, Swarovski, ONET, Bacardi & Martini, Festiwal Piękna, magazyn GENTLEMAN, FOX International Channels i wielu innch. Koncertuje nie tylko w Polsce, ale również za granicą m.in. w: Szwajcarii, Niemczech, Włoszech czy Grecji.
Wokalistka często bierze udział w projektach społecznych i charytatywnych m.in. uczestniczy w organizowanym przez Przemysława Saletę „BIEGU PO NOWE ŻYCIE” na rzecz rozwoju polskiej transplantologii.
Prowadziła autorską audycję muzyczną „Dobre Granie Ekstra” w Radiu Opole.
Obecnie Sabina SAGO pracuje nad swoją solową płytą.

Jola Lewicka

Body coach i relations coach, ekspertka brafittingu i założycielka polskiej marki Li PARIE. Projektantka i współproducentka modowej kolekcji bielizny, ubrań i akcesoriów, autorka książek „Body Book” i „Relation Book”.

DJ Vika

Wirginia Szmyt udowadnia, że wiek to tylko liczba. Najstarsza didżejka w Polsce – a może i na świecie – łamie stereotypy seniorów i od wielu lat rozkręca imprezy. Jej optymizm, witalność i pogoda ducha są zaraźliwe, a ona sama czerpie ze swojej aktywności mnóstwo energii.
Z wykształcenia jest pedagogiem, przez kilkadziesiąt lat pracowała między innymi z tzw. trudną młodzieżą w poprawczakach. Po przejściu na emeryturę zaczęła realizować swoją pasję, jaką jest muzyka. W jednym z ośrodków kultury zaczęła prowadzić dyskoteki dla seniorów i przyjęła pseudonim DJ Vika. Łamie stereotypy i udowadnia, że babcia też może rozkręcać imprezy i to w jakim stylu.

Weszła za konsolę ponad 25 lat temu i gra do dziś. Ma napięty grafik, występowała m.in. na IV Kongresie Kobiet, balu studentów SGGW, w Londynie z okazji Dnia Kobiet, a także na wielu osiemnastkach i innych jubileuszach. „Nie sądzę, że zapraszają mnie tylko dlatego, że jestem starszą panią. Widocznie ludziom podoba się, jak gram. A ja nie pretenduję do bycia didżejką. Mogę być nawet i Jankiem Muzykantem. Dla mnie najważniejsze jest, że mogę robić to, co kocham” – mówi skromnie.
Mimo swojego wieku nie zwalnia tempa, jest wulkanem energii. Interesuje się sprawami kobiet i chętnie włącza się w akcje społeczne, które mają pomóc kobietom odzyskać wiarę w siebie. Nie jest perfekcjonistką, bierze życie takie jakie jest z wszystkimi jego kolorami i odcieniami. Udowadnia że dzięki pasji można żyć szczęśliwie i cieszyć się każdym dniem.

Viola Ostólska

Z wykształcenia i pasji mistrzyni fryzjerstwa od 30 lat. Swoją ścieżkę zawodową zaczynała w rodzinnym Bełchatowie, gdzie mając swój salon i pozycje zawodową rzucila wszystko i przyjechała do Warszawy spełniać swoje marzenia zawodowe, gdyż zawsze chciała pracować z najlepszymi fryzjerami i podnosić kwalifikacje, a to że znalazła się na życiowym zakręcie pozwoliło jej na odważną decyzje.
Prywatnie miłośniczka Włoch i włoskiego „La dolce vita”.
Jako kobieta udowadnia że nigdy nie jest za późno na naukę, spełnianie marzeń i miłość.
Po 40-tce postanowiła nauczyć się języka włoskiego bo zawsze czuła że tam jest jej miejsce. Udowadnia że kobieta może wszystko jeżeli tylko chce żyć na własnych zasadach, bo zna swoją wartość .
Jest utożsamiana z silną kobietą, bo kobieca siła to wrażliwość , czułość , intuicja i empatia.
Taka jest właśnie Wiola 🙂

Małgorzata Pastuszek

Właścicielka nietuzinkowej marki modowej Queen Of Stars @atelier.queenofstars

Atelier Queen Of Stars odważnym krokiem wszedł na rynek i szybko zyskał popularność i uznanie. Ma na swoim koncie certyfikat Kobiecej Marki Roku 2022 oraz udział w targach WOW Fashion Warszawa, gdzie był Srebrnym Sponsorem.

Małgorzata jest mamą, partnerką oraz niezwykle silną i niezależną kobietą sukcesu. Należy do Europejskiego Klubu Kobiet Biznesu.

Jest komunikatywna, otwarta na nowe wyzwania, zawsze uśmiechnięta i pełna energii.

Paulina Łaba-Torres

Aktorka z 15 letnim stażem na deskach Teatrów muzycznych w Polsce. Absolwentka Studium Wokalno-Aktorskiego przy Teatrze Muzycznym w Gdyni im. Danuty Baduszkowej oraz Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalistyki jazzowej. Zagrała w wielu znanych musicalach takich jak: Grease, My Fair Lady, Skrzypek na Dachu, Shrek, Zorro czy Mamma Mia. Współpracowała między innymi z Teatrem Roma, Teatrem Komedia czy Operą na Zamku w Szczecinie. Aktualnie możną ją podziwiać w Teatrze Variete w Krakowie oraz w Teatrze Muzycznym w Łodzi.

Razem z mężem Tomkiem Torresem, perkusistą zespołu Afromental wzięli udział w programie rozrywkowym „Power couple” i udało im się dojść do finału. Wspólnie tworzą zgrany duet i w życiu prywatnym i na scenie, bo od niedawna zaczęli tworzyć razem muzykę.

Paulina uwielbia czytać książki o rozwoju osobistym, praktykuje bikram jogę oraz jogę kundalini, ceni sobie wypoczynek w naturze.

Svetlana Ressovskaya

Biznes koordynator/bloger.
Svetlana pochodzi z Ukrainy i od 2000 roku mieszka w Polsce.

Jest twórczynią rosyjskojęzycznej grupy dla kobiet  mieszkających w Polsce „Женские секреты Польши „(Kobiece Sekrety Polski).
W grupie jest ponad 30 tys. kobiet z różnych krajów byłego Związku Radzieckiego oraz z Polski. 

W ciągu ostatnich 5 lat połączyła 10 tys. biznesów i pomaga w ich rozwoju .
Wprowadziła na polski rynek wiele produktów żywnościowych. Zajmuje się również eksportem szerokiego asortymentu za granicę. Pomogła tysiącom kobiet w rozwijaniu ich biznesów w Polsce.

Pomimo tego,  że przeszła chorobę nowotworową, aktywnie wspiera kobiety w rozwoju osobistym i zawodowym. Jest to jej życiowy cel.

Bierze udział w spotkaniach biznesowych. Sama również często organizuje spotkania i eventy dla kobiet, o których chętnie opowiada w wywiadach dla mediów.

Uwielbia inspirować innych. Ma holistyczne podejście do życia, dba o właściwą dietę. Kocha naturalne kosmetyki, jogę i sport.

Lubi zwykłych ludzi, którzy wspierają i pomagają innym w rozwoju.

Jest matką 24-letniego syna.
Dużo podróżowała, próbowała mieszkać w innych krajach, ale pokochała Polskę i tu się osiedliła. W Polsce czuje się szczęśliwa i spokojna. Wśród przyjaciół ma wielu Polaków. Jest miłośniczką wina.